magazin
A KIX a felszínen egy nyers, megrázó portré Sanyiról, a budapesti fiúról, aki Mikulán Dávid (és a filmbe később csatlakozó Révész Bálint) előtt…
továbbhír
A Cirkusztestvérek című dokumentumfilm egy különleges magyar artistaosztály tagjainak történetét meséli el, akik 2020 elején lehetőséget kapnak…
továbbmagazin
Az európai művészfilmek magyarországi forgalmazásával foglalkozó Cirko Film a 2022–2024-es időszakra 93 618 ezer euró, a 2023–2025-ös időszakra…
továbbhír
A kétszeres Arany Pálma-díjas, kegyetlen szatíráiról ismert norvég rendező munkásságát fogja át a cirko-gejzír mozi retrospektív vetítéssorozata,…
továbbhír
A Cirko Film négy filmet mutat be az idei cannes-i filmfesztivál versenyprogramjából, egyet pedig a Filmkészítők Kéthete elnevezésű…
továbbhír
Július 1-jén mutatják be a magyar mozikban a Tobi színei című magyar dokumentumfilmet, amelyet több nemzetközi filmes eseményre, többek között a…
továbbhír
A mozik újranyitásának örömére kilenc csodálatos, régóta várt filmet mutat be országszerte a Cirko Film május 27. és 30. között.
továbbmagazin
A Kreatív Európa MEDIA alprogram forgalmazási és marketing támogatása számos európai művészfilm bemutatását teszi lehetővé hazánkban. Kreatív Európa…
továbbhír
A korábban bejelentett két berlini film, az Ich bin dein Mensch és a Nebenan mellett további két német filmet mutat be a Cirko Film a magyar…
továbbhír
A Cirko Film a 71. Berlinale versenyprogramjából két német filmet hoz el a magyar mozikba: Daniel Brühl (Good bye, Lenin!) első rendezését, és a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié